Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy konflikt pokoleń jest nieunikniony? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jestem zdania, iż można uniknąć konfliktu pokoleń. Ludzie starsi i młodsi nie zawsze muszą się kłócić, wręcz przeciwnie, mogą odnaleźć wspólne pasje i zainteresowania. W swojej pracy postaram się udowodnić, iż moja teza jest słuszna. 

Powodem konfliktu pokoleń są zazwyczaj: brak zrozumienia oraz nieumiejętność słuchania drugiej strony. Dorosłym bardzo często wydaje się, że są mądrzejsi, ponieważ zgromadzili więcej doświadczeń, dużo już w życiu widzieli. Młodzi buntują się przeciw tym przekonaniom, nie chcą słuchać dobrych rad i być nieustannie pouczani. Myślę jednak, że takich nieporozumień można uniknąć. Wystarczyłoby, aby rodzicie nie narzucali dzieciom swojego zdania, a jedynie towarzyszyli, pomagali w podejmowaniu trudnych decyzji. Każdy człowiek ma prawo do poszukiwania własnej drogi, a nawet do popełniania błędów. 

Dorośli powinni to zrozumieć i pozwolić, aby młodzi ludzie sami zdobywali życiowe doświadczenia. Natomiast dzieci ( lub młodzież) zbyt często obrażają się na swoich opiekunów, nie chcą wytłumaczyć im swoich racji. Uważam, że szczere rozmowy byłyby kluczem do sukcesu. Każda ze stron powinna wyjaśnić swoje oczekiwania. Konfliktu pokoleń można uniknąć, jeśli postaramy się o jak najlepsze kontakty. Dlatego warto...

Podobne wypracowania