Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy obojętni ludzie są winni? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zadałam/em sobie bardzo trudne pytanie: czy obojętni ludzie są winni? Nie ważne nawet czego dotyczy ta obojętność, istotny jest fakt, że w ogóle ona występuje. Okazało się, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednak trudna: tak, ludzie, którzy wykazują się obojętnością są winni występującego zło. 

Najgorsza jest obojętność wobec drugiego człowieka, ale niestety, z tym zjawiskiem spotykamy się w dzisiejszych czasach bardzo często. Wielokrotnie byłam świadkiem, kiedy ludzie bez najmniejszych emocji mijali na ulicy błagającego o pomoc, żebrzącego człowieka. Nie zastanawiali się nawet pewnie dlaczego ów biedak znalazł się w tak ciężkiej sytuacji, był on po prostu przeszkodą na ich drodze. A przecież tak łatwo byłoby podejść i zapytać, jak można pomóc: wskazać miejsce noclegu, zapewnić ciepły posiłek, lub chociaż wesprzeć dobrym słowem. Niewielu z nas tak postępuje. Jesteśmy zatem winni, ponieważ naszym obywatelskim obowiązkiem jest pomaganie potrzebującym, nie przechodzenie obojętnie wobec kogoś, kto rozpaczliwie woła o pomoc. Podobnie jest z innymi sprawami czy też zjawiskami społecznymi. Coraz częściej słyszy się w mediach, że rodzicie zakatowali własne dzieci, doprowadzili do ich śmierci głodowej. 

Co mówią w takich...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania