Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy pieniądze dają szczęście? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, że pieniądze, choć bardzo potrzebne, nie są w stanie zapewnić człowiekowi szczęścia. Istnieje wiele przykładów na to, że ludzie bogaci i dobrze sytuowani borykają się z problemami i wcale nie są radośni. 

Pieniądze są niezbędne, aby funkcjonować. Tylko dzięki nim możemy zapewnić sobie odpowiedni byt. Żywność i odzież kupujemy za pieniądze, nimi płacimy rachunki. Są zatem potrzebne, to oczywiste. Jestem jednak zdania, że nie dają człowiekowi szczęścia. Dotyczy to między chorób, które dotykają ludzi. Atakują one bez względu na status społeczny oraz ilość złotych kart kredytowych. Zarówno wobec choroby, jak i śmierci jesteśmy równi. Ktoś mógłby teraz powiedzieć, że bogaci ludzie mają możliwości na lepsze leczenie, zagraniczne kuracje i najlepszych lekarzy. To prawda, ale i tak umierają… Wcale nie w mniejszym stopniu niż zwykli ludzi. I co z tego, że ktoś jest bogaty? W obliczu tragedii, jaką jest choroba, pieniądze nie przynoszą wcale ukojenia. Bardzo często słyszymy, że ludzie bogaci bywają samotni. Ich majątek stał się pewnego rodzaju ucieczką od świata. Aby zapewnić sobie jeszcze większe bogactwo, pracują dniami i nocami. Ich życie rodzinne cierpi, nie mają czasu dla swoich bliskich. 

Dobrym...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania