Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy Polacy są tolerancyjni? - rozprawka

Z przykrością muszę stwierdzić, iż Polacy nie są narodem tolerancyjnym, Każdego dnia słyszymy w mediach o przejawach nietolerancji i istnieje wiele przykładów na to, by potwierdzić słuszność postawionej przeze mnie tezy. 

Częstym przejawem nietolerancji w naszym kraju bywa rasizm. Społeczeństwo polskie nie szanuje odmienności etnicznej, kulturowej,. Zdarza się, iż osoby i innym kolorze skóry są szykanowane i prześladowane. Idąc ulicą możemy zauważyć na murach wulgarne wyzwiska pod adresem ludzi innej nacji, między innymi czarnoskórych, azjatów. Nie wiedzieć czemu, Polacy nie akceptują ich odmienności i czują się od nich lepsi. Nie ma to najmniejszego uzasadnienia w rzeczywistości, ale tak niestety jest. Podobnie ma się sprawa z tolerancją dotyczącą orientacji seksualnej. Myślę, że jest to najgorsza fobia Polaków. W naszym kraju nie tylko nie akceptuje się homoseksualistów, ale też jawnie się ich dyskryminuje. Ludzie organizują agresywne manifestacje, podczas których wyrażają swoje niezadowolenie dotyczące istnienia związków homoseksualnych. Niemal codziennie prasa i telewizja donoszą o brutalnych pobiciach ludzi o innej orientacji. 

To okropne, ale takie są realia. Nietolerancję obserwujemy także w stosunku do ludzi niepełnosprawnych zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Zazwyczaj nie akceptuje się ludzi, którzy wyglądają inaczej lub dziwnie się zachowują. Nie rozumiemy specyfiki chorób, nie próbujemy zrozumieć, dlaczego poruszają się lub wysławiają w określony sposób. Prowadzi to do nieporozumień i niezrozumienia. Bardzo często Polacy naśmiewają się z osób chorych, dokuczają im, nieraz nawet utrudniają im życie. Nietolerancja Polaków przejawia się także w ich poglądach politycznych. Zazwyczaj nie szanuje się osób o innej orientacji politycznej, nie zgadzamy się z ich poglądami i przekonaniami. Widać to podczas spotkań wyborczych i wieców elektoratu. Nie wiadomo dlaczego naszym rodakom wydaje się, że dobry i wartościowy jest tylko taki człowiek, który myśli podobnie, a najlepiej tak samo.

Uważam, że Polacy są narodem niezwykle nietolerancyjnym. Myślę, że przytoczone przeze mnie przykłady oraz argumenty stanowią potwierdzenie tez tezy. Każdego dnia w naszym kraju obserwuje się nietolerancję dotyczącą religii, orientacji seksualnej, przekonań politycznych, a nawet koloru skóry. 

Podobne wypracowania do Czy Polacy są tolerancyjni? - rozprawka