Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy warto czytać książki? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata”- powiedział kiedyś ktoś mądry. Zgadzam się z jego zdaniem. Dlatego uważam, że czytanie książek jest bardzo ważne, pozwala stać się lepszym i wszechstronniejszym człowiekiem. Przytoczę argumenty, które z pewnością potwierdzą moją tezę. 

Przede wszystkim zaletą literatury jest możliwość poszerzania naszych horyzontów poznawczych. Czytając książki możemy przenieść się do odległych krajów, tropikalnych zakątków i historycznych miejsc. Z książek dowiadujemy się o zwyczajach i tradycjach ludzi przeszłości lub innych kultur, o religiach świata, malarstwie, filmie, przyrodzie. Dzięki czytelnictwu wzrasta nasza wiedza, ponieważ uzyskujemy nowe informacje na temat otaczającego nas świata. Spotkania z literaturą pozwalają na niesamowite, jedyne w swoim rodzaju pobudzenie wyobraźni. 

Nic nie dostarczy nam możliwości przeżycia cudownych przygód, jak wyprawa do tajemniczych zamków, lot w kosmos lub bliskie spotkania z wampirami. Podczas lektury nasz umysł funkcjonuje tak, jakbyśmy faktycznie przenieśli się w książkowe światy, pozwala to na doświadczenie czegoś zupełnie nowego. Warto wspomnieć także, że czytanie literatury dostarcza wielu emocji, czasami...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania