Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy warto się uczyć? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, iż możliwość nauki jest jedną z najważniejszych wartości w naszych życiu. Dlatego też powinniśmy się uczyć, ponieważ zdobywanie wiedzy stanowi dla nas szansę na lepszą przyszłość i rozwój osobisty. 

Człowiek z natury jest istotą niezwykle ciekawą świata i otaczających go nowości. Tylko nauka daje nam możliwość poznania życia, panujących w nim zasad, wszystkich pięknych zjawisk i rzeczy. Od dziecka obserwujemy przyrodę, ludzi i siebie, a dzięki temu wyciągamy wnioski i stajemy się mądrzejszymi ludźmi. Uczymy się nie tylko języka, kierunków świata i liczb, ale zdobywamy wiedzę o specyfice człowieczeństwa, istnienia, bytowania metafizycznego. To wszystko sprawia, że pogłębiamy naszą wewnętrzną wartość, stajemy się bardziej otwarci i mądrzejsi. Każdy z nas na pewno marzy o podróżach, dobrej pracy i szczęśliwym życiu. Nie ma łatwiejszego sposobu na realizację tych celów, niż wspominane już uczenie się. Jeśli nabędziemy umiejętność posługiwania się językami obcymi to staniemy się obywatelami całego świata, podróże okażą się wspaniałą przygodą, a kariera będzie stała przed nami otworem w każdym miejscu świata. 

Dzięki nabytej wiedzy możliwe okaże się zdobycie wymarzonego zawodu lub posady. Dlaczego jeszcze warto...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania