Czy warto się uczyć? - rozprawka
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Uważam, iż możliwość nauki jest jedną z najważniejszych wartości w naszych życiu. Dlatego też powinniśmy się uczyć, ponieważ zdobywanie wiedzy stanowi dla nas szansę na lepszą przyszłość i rozwój osobisty.
Człowiek z natury jest istotą niezwykle ciekawą świata i otaczających go nowości. Tylko nauka daje nam możliwość poznania życia, panujących w nim zasad, wszystkich pięknych zjawisk i rzeczy. Od dziecka obserwujemy przyrodę, ludzi i siebie, a dzięki temu wyciągamy wnioski i stajemy się mądrzejszymi ludźmi. Uczymy się nie tylko języka, kierunków świata i liczb, ale zdobywamy wiedzę o specyfice człowieczeństwa, istnienia, bytowania metafizycznego. To wszystko sprawia, że pogłębiamy naszą wewnętrzną wartość, stajemy się bardziej otwarci i mądrzejsi. Każdy z nas na pewno marzy o podróżach, dobrej pracy i szczęśliwym życiu. Nie ma łatwiejszego sposobu na realizację tych celów, niż wspominane już uczenie się. Jeśli nabędziemy umiejętność posługiwania się językami obcymi to staniemy się obywatelami całego świata, podróże okażą się wspaniałą przygodą, a kariera będzie stała przed nami otworem w każdym miejscu świata.
Dzięki nabytej wiedzy możliwe okaże się zdobycie wymarzonego zawodu lub posady. Dlaczego jeszcze warto dbać o swój rozwój i podejmować naukę? Tylko dla ludzi odważnych, otwartych, ale też mądrych i wykształconych cały świat stoi otworem. We współczesnej rzeczywistości tak wiele jest zła, być może komuś uda się to wreszcie zmienić. Prawdopodobnie będzie to osoba, która swoje życie poświęciła poszerzaniu swojej wiedzy i odkrywaniu tajników dotyczących wynalezienia nowych maszyn i technik, odkryciu leku na raku lub też skonstruowania statku kosmicznego, dzięki któremu możliwe będą rejsy po galaktyce. Świat należy do ludzi odważnych, ale aby zmienić coś na lepsze należy posiadać pewne umiejętności i odpowiedni zasób wiedzy. Przede wszystkim powinniśmy jednak uczyć się, aby odczuwać wewnętrzną satysfakcję, mieć poczucie sprawstwa i decydowania o własnym losie. Będziemy dumnie z siebie, kiedy okaże się, że jesteśmy specjalistami w danej dziedzinie, że ktoś szanuje nas za naszą wiedzę i umiejętności.
„Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz”- mówi stare ludowe porzekadło. Uważam, iż to prawda. Człowiek potężny to ktoś mądry, przekraczający bariery, pokonujący ograniczenia. Warto się uczyć, aby zmienić świat na lepszy, spełnić własne marzenia i stać się lepszym człowiekiem.
Podobne wypracowania do Czy warto się uczyć? - rozprawka
- Czy dobrze jest mieć przyjaciela? Rozprawka
- Rozterki Raskolnikowa - omów temat na podstawie „Zbrodni i kary”
- Czy konflikt pokoleń jest nieunikniony? - rozprawka
- Nie ma zbrodni bez kary - czy to prawda? - rozprawka
- Czy obojętni ludzie są winni? - rozprawka
- Czy „Pan Tadeusz” to epopeja narodowa? - rozprawka
- Czy pieniądze dają szczęście? - rozprawka
- Czy Polacy są tolerancyjni? - rozprawka
- „Kwiatki świętego Franciszka” - opracowanie utworu
- Czy warto czytać książki? - rozprawka
- Dramat romantyczny - charakterystyka gatunku
- Epopeja - charakterystyka gatunku
- Harpagon - śmieszy, przeraża czy budzi politowanie? Rozprawka na podstawie „Skąpca” Moliera
- Inny nie znaczy gorszy - rozprawka
- Internet - zagrożenie czy okno na świat? - rozprawka
- Jak napisać rozprawkę? Przykład rozprawki
- „Kamizelka” Bolesława Prusa jako nowela pozytywistyczna
- Kłamstwo ma krótkie nogi - rozprawka
- „Konrad Wallenrod” Adama Mickiewicza jako powieść poetycka
- „Lalka” Bolesława Prusa jako powieść realistyczna