Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hugh Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” - charakterystyka doktora Dolittle

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Doktor Dolittle to najbardziej oryginalna postać książkowa wszechczasów. Bohatera poznajemy, gdy mieszka w małym miasteczku Puddelby nad rzeką Marsh. Zajmuje się leczeniem ludzi. W jego towarzystwie zawsze można było zauważyć zwierzęta i dzieci - czy był bogaty, czy też biedny. Od papugi Polinezji uczy się języka zwierząt. Odtąd zaczyna leczyć zwierzęta.

Doktor Dolittle to przede wszystkim człowiek pozytywnie nastawiony do wszystkiego. Wita dzień uśmiechem i tak go kończy, pomimo przeciwności losu. Zwierzęta są dla niego wszystkim, nie ma serca przepędzać ich z domu. Ma do nich największą słabość i gdy siostra stawia ultimatum - zwierzęta albo ona, bez wahania decyduje się wybrać zwierzęta. Przyjaźni się z nimi od niepamiętnych czasów i są dla niego jak prawdziwa rodzina: „Doktor bardzo lubił zwierzęta i miał ich dużą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę bieliźniarce i jeża w piwnicy. Był właścicielem krowy z cielakiem oraz starego kulawego konia, który miał dwadzieścia pięć lat. Poza tym posiadał jeszcze kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń”.

Doktor Dolittle powszechnie uważany jest za niezwykle mądrego człowieka....

Podobne wypracowania