Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Starożytne cywilizacje - czy chciałbyś żyć w jednej z nich? Wypracowanie

Starożytne cywilizacje fascynują od wieków badaczy, a również zwykłych ludzi. Ja także chciałabym odkryć, jak wyglądało życie strarożytnych i na chwilę przenieść się w tamte czasy. Cywilizacją, która najbardziej mnie fascynuje jest starożytna Grecja.

Jeśli miałabym szansę przenieść się w czasy starożytnych Greków, chciałabym trafić do Aten. Zobaczyłabym jak działała antyczna demokracja, może nawet spotkałabym Sokratesa czy Patona i mogłabym porozmawiać z nimi na temat filozofii. Z chęcią zobaczyłabym jak życą zwyki Grecy, czym się zajmują, jakie mają obowiązki.

Jednak moim największym marzeniem jest zobaczenie przedstawienia w greckim teatrze. Do dziś nikt nie wie, jak dokładnie wyglądało wystawianie dramatów. Uważam, że branie udziału (jako publiczność) w konkursie na najlepszą tetralogię to fascynujące zadanie. Mogłabym zobaczyć  nie tylko "Antygonę" czy "Króla Edypa", ale również inne dramaty. Poznałabym twórczość artystów, o których nikt współcześnie nie słyszał. No i jako jedyny współczesny człowiek wiedziałabym jak wygląda sam konkurs. A może nawet udałoby mi się spotkać i porozmawiać z Sokratesem...

Prawdą jest jednak, że nie chciałabym na stałe żyć w cywilizacji starożytnej. Jako kobieta, nie miałabym zbyt dużych praw. Nie mogłabym spełnić swoich marzeć o pójściu do teatru, ponieważ w tym święcie mogli brać udział tylko mężcyźni. Osiągnięcie statusu Safony, więc kobiety niezależnej, która zajmuje się tym, czego chce, nie byłoby łatwe.

Jako kobieta nie mogłabym też wpływać na demokrację ateńską. Status obywatela posiadali wyłącznie mężczyźni. Nie miałabym więc głosu w dysusjach, musiałabym zostać w domu i mieć nadzeję, że inni lepiej pokierują losem miasta.

Trduno byłoby mi się również przestawić ze współczesnego, wygodnego życia do warunków panujących w starożytności. Brak odpowiednich lekarstw, hiogieny, a także znajomości sposobów dbania o własne zdrowie mlgóby sie źle skończyć.

Podsumowując, jak chyba każdy chciałabym zobaczyć jak wyglądało życie w cywilizacjiach starożytnych. Jednak nie wyobrażam sobie całego spędzonego w tamych czasach.

Podobne wypracowania do Starożytne cywilizacje - czy chciałbyś żyć w jednej z nich? Wypracowanie