Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Starożytne cywilizacje - czy chciałbyś żyć w jednej z nich? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Starożytne cywilizacje fascynują od wieków badaczy, a również zwykłych ludzi. Ja także chciałabym odkryć, jak wyglądało życie strarożytnych i na chwilę przenieść się w tamte czasy. Cywilizacją, która najbardziej mnie fascynuje jest starożytna Grecja.

Jeśli miałabym szansę przenieść się w czasy starożytnych Greków, chciałabym trafić do Aten. Zobaczyłabym jak działała antyczna demokracja, może nawet spotkałabym Sokratesa czy Patona i mogłabym porozmawiać z nimi na temat filozofii. Z chęcią zobaczyłabym jak życą zwyki Grecy, czym się zajmują, jakie mają obowiązki.

Jednak moim największym marzeniem jest zobaczenie przedstawienia w greckim teatrze. Do dziś nikt nie wie, jak dokładnie wyglądało wystawianie dramatów. Uważam, że branie udziału (jako publiczność) w konkursie na najlepszą tetralogię to fascynujące zadanie. Mogłabym zobaczyć  nie tylko "Antygonę" czy "Króla Edypa", ale również inne dramaty. Poznałabym twórczość artystów, o których nikt współcześnie nie słyszał. No i jako jedyny współczesny człowiek wiedziałabym jak wygląda sam konkurs. A może nawet udałoby mi się spotkać i porozmawiać z Sokratesem...

Prawdą jest jednak, że nie chciałabym na stałe żyć w cywilizacji...

Podobne wypracowania