Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodgson Burnett „Mała księżniczka” - charakterystyka Sary Crewe

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Nawet w łachmanach mogę być księżniczką” - mówi  o sobie pewna mała dziewczynka. Ta dziewczynka to Sara Crewe, bohaterka powieści Frances Hodges Burnett, pt.: „Mała księżniczka”. Sarę poznajemy, gdy wraz z ojcem przyjeżdża do Londynu, by tu rozpocząć naukę na pensji panny Minchin. Od razu możemy zauważyć, jaką niezwykłą osobą jest dziewczynka. Mimo że ma dopiero siedem lat, jej postawa i wypowiedzi są bardzo rozważne i dojrzałe.

Sara jest szczupłą dziewczynką o zielonych oczach i ciemnych włosach. Sama nigdy nie uważała się za ładną. Wyczuwa fałsz w słowach swojej przyszłej opiekunki, gdy ta, chcąc przypodobać się kapitanowi Crewe, komplementuje jej wygląd. Słowa panny Minchin rzeczywiście nie były szczere,  jednak Sara miała w sobie coś miłego i interesującego. Kapitan Crewe kochał swoją córeczkę nad życie, spełniał z radością wszystkiej jej prośby. Kupował jej mnóstwo przepięknych sukienek i zabawek. Sara była najpiękniej ubraną uczennicą na pensji. Dziewczynka w kolorowych, zwiewnych sukienkach przypominała motyla. Nawet, gdy po śmierci ojca odebrano jej te wszystkie piękne ubrania, Sara wciąż wyglądała szlachetnie. Gdy pewien mały chłopiec, widząc ją na ulicy w łachmanach, przemarzniętą i głodną dał jej pieniądze,...

Podobne wypracowania