Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Stajesz się zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” - zinterpretuj te słowa i rozwiń temat odwołując się do utworu „Mały Książę”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Spotkanie z Lisem było bardzo ważną przygodą dla Małego Księcia. To Lis powiedział mu: „(...) stajesz się zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”, dzięki niemu też zrozumiał, dlaczego jego Róża jest wyjątkowa. Chłopiec wyruszył w podróż, opuszczając swoją mała planetę, głównie dlatego, że zmęczyło go towarzystwo Róży. Jej ciągłe kaprysy i niezadowolenie sprawiły, że pragnął poznać przyjaciół.

Podróż na inne planety okazała się bardzo kształcąca. Naiwny i ciekawy chłopiec poznał wiele różnych postaci, w każdej szukał przyjaciela, ale przekonał się, że to nie łatwe zadanie. Dorośli ludzie na ogół mają ważniejsze zajęcia. Król zajmuje się rządzeniem i wydawaniem rozkazów, choć jego planeta również nie była duża i zamieszkiwał ją sam. Bankier cały czas liczył, mnożył i dodawał gwiazdy, Geograf spisywał księgi i sprawdzał moralność ich autorów.  Wszystkich łączyło to, że byli bardzo zajęci i nie mieli zbyt wiele czasu dla małego chłopca, który zadawał wiele pytań.

Przyjaciela odnalazł Mały Książę dopiero w Lisie, ale i to nie było łatwe. Chłopiec, który cały czas mieszkał samotnie na swojej małej planecie, nie wiedział zbyt wiele o przyjaźni. Lis zaproponował...

Podobne wypracowania