Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Edmund Niziurski „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” - charakterystyka bohaterów

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” to książka przygodowa, która została napisana przez Edmunda Niziurskiego. Jak przystało na książkę przygodową – pojawia się w niej naprawdę wielu bohaterów, z których jedni są przerażający, a inni od razu potrafią wzbudzić sympatię czytelnika. Przyjrzyjmy się najważniejszym postaciom występującym w tej powieści.

Tytułowym bohaterem jest Marek Piegus. To trzynastoletni, piegowaty chłopak o smutnej minie, którego prześladuje niesamowity pech. Powodem jego największych nieszczęść jest to, że zawsze kiedy stara się uniknąć problemów, wpada w jeszcze większe tarapaty. Marek średnio radzi sobie w szkole, a wszystko przez to, że zawsze pojawia się coś, co uniemożliwia mu naukę. Pewnego dnia postanawia iść na wagary i wtedy zaczyna się jego największa przygoda.

Kolejnym bohaterem jest pan Anatol Surma. To sublokator rodziny Marka, który występuje w kabarecie „Arizona”. W ciągu dnia zazwyczaj śpi, a nocami wyrusza na występy. Jest człowiekiem bardzo oddanym swojemu fachowi, nie pozwala powiedzieć złego słowa o miejscu swojej pracy.

Sublokatorem rodziny Marka jest także kuzyn Alek. To sierota, więc rodzice Marka przejęli nad nim opiekę. Ma on osiemnaście...

Podobne wypracowania