Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodges Burnett „Mała księżniczka” - Co według Sary oznacza „być księżniczką”?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Co to znaczy „być księżniczką”? Większość z nas wyobraża sobie, że księżniczka to bogata dziewczyna, która mieszka w pięknym, ogromnym domu lub pałacu. Ma wszystko, czego zapragnie: piękne zabawki, wytworne suknie. Jada specjalnie przygotowywane dla niej potrawy, ma pod dostatkiem słodyczy. Księżniczkę wszyscy uwielbiają, kłaniają się jej, okazują szacunek. Dziewczynki lubią bawić się w księżniczki. Przebierają się wtedy w długie sukienki, zwracają się do siebie w odpowiedni sposób.

Sara Crewe, bohaterka powieści pt: „Mała księżniczka” wyobrażała sobie, że jest prawdziwą księżniczką. Na początku było to bardzo łatwe. Miała bogatego ojca, który ją uwielbiał i spełniał wszystkie jej życzenia. W ich domu w Indiach była służba, wszyscy otaczali ją opieką,  miłością i szacunkiem. Nie brakowało jej pięknych strojów i zachwycających lalek. Sara wiedziała jednak, że bycie księżniczką zobowiązuje do pewnych zachowań, była więc zawsze opanowana i grzeczna. Starała się każdemu okazać należny szacunek. Lubiła również pomagać potrzebującym. Bycie księżniczką wcale nie sprawiało, że zadzierała nosa czy gardziła innymi w poczuciu wyższości.  Przeciwnie, to od siebie zawsze wymagała najwięcej.

Sytuacja życiowa...

Podobne wypracowania