Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę” - bohaterowie. Charakterystyka bohaterów drugoplanowych

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Postacie drugoplanowe w książce de Saint-Exupéry'ego są bohaterami niezwykle istotnymi – z ich pomocą i pod ich wpływem Mały Książę uczy się wielu nowych rzeczy, a przede wszystkim zdolności rozumienia świata dorosłych, który wydaje mu się zupełnie nieodgadniony. Swoje przygody opowiada Pilotowi – głównemu narratorowi opowiadania, który w sześć lat po spotkaniu z chłopcem opisuje swoje przygody i ich znajomość.

Każda z przedstawionych postaci reprezentuje pewną konkretną filozofię życiową i jest jednokierunkowym zobrazowaniem jakiejś cechy charakteru. Bohaterowie przedstawieni są w niezwykle prosty i klarowny sposób, co potęguje ich znaczenie i sprawia, że reprezentowane przez nich cechy są bardzo czytelne.

Mały Książę w trakcie swej podróży na Ziemię poznaje kolejno: Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika i Geografa, natomiast już na Ziemi spotyka Lisa, Zwrotniczego, Kupca i lotnika. Wszyscy oni pozwalają mu na zdobycie pewnego dystansu względem życia i świata, a także w stosunku do pozostawionej na własnej planecie Róży – personifikacji uczucia miłości.

Róża jest jednym z najważniejszych bohaterów przedstawionych w utworze. Jej postać przewija się przez...

Podobne wypracowania