Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz „Kwiat kalafiora” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Kwiat kalafiora” Małgorzaty Musierowicz to trzeci tom „Jeżycjady” – cyklu powieści tej autorki, skierowanego głównie do młodszych czytelników. Przyjrzyjmy się bohaterom pojawiającym się w tej powieści.

Główną bohaterką jest Gabrysia Borejko – najstarsza z córek państwa Borejków. Gdy jej matka – Melania Borejko – trafia do szpitala, dziewczyna musi zaopiekować się rodziną. Gabrysia jest wysoką, smukłą dziewczyną, o jasnopopielatych włosach. Ma siedemnaście lat, a jej ulubionym zajęciem jest trenowanie koszykówki.

To inteligentna dziewczyna, która nie ma większych problemów w szkole. Bardzo imponujące jest jej poświęcenie, jakie przejawia względem podejmowanych działań. Chociaż nie potrafi zbyt dobrze prowadzić domu, stara się nadrabiać braki ogromnym zapałem i uczynnością. Gabrysia odznacza się wielkim pędem do działania, często wystarczy jeden impuls, by rzuciła się w wir nowych zajęć. Cechuje ją także wielka ambicja i chęć bycia najlepszą. Gabrysia stara się nigdy nie poddawać, pomimo wielu problemów,które stanęły na jej drodze, zawsze chciała osiągnąć swój cel.

Być może jej największą wadą jest jej wybuchowość. Dosyć szybko...

Podobne wypracowania