Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz „Opium w rosole” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Główną bohaterką „Opium w rosole” jest Aurelia Jedwabińska – córka Ewy Jedwabińskiej. Sześcioletnia dziewczynka jest bardzo samotna, a mianem swojego najlepszego przyjaciela tytułuje starą maskotkę – pieska.

To osoba bardzo zaniedbana, przypominająca nieco bezdomną i obłąkaną. Jest niska, chuda i szczerbata, ubiera się w czerwony płaszczyk i lakierowane buciki, na głowie nosi beret. Jej ulubionym zajęciem jest wpraszanie się „na obiadek”, gdyż wtedy może poczuć prawdziwe ciepło rodzinne. Jednak zawsze potrafi ona odwdzięczyć się za gościnę – poprzez rozmowę, zmywanie i poświęcanie innym czasu.

Aurelia podczas swoich wizyt przedstawia się jako Genowefa (dodając do tego imienia różne nazwiska – np. Trompke, Sztompke itp.). Jest dziewczynką niezwykle ciekawską i szczerą. Cechuje ją także wielka empatyczność – potrafi przejrzeć uczucia innych bohaterów, by potem wpływać na ich dalsze losy. Z drugiej strony jest osobą bardzo samotną i szukającą uczucia i uwagi. Matka nie poświęca jej wiele czasu, gdyż oddaje się działalności naukowej.

Janina Krechowicz to dziewczyna, wokół której toczy się główny wątek„Opium w rosole”. Jest wnuczką profesora...

Podobne wypracowania