Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis przyrody - Opis lasu wiosennego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiosną zmienia się cały krajobraz, wydaje się, że przyroda nabiera rumieńców, choć te rumieńce są raczej zielone. Po miesiącach zimy, kiedy dni są krótkie, a wszystko pokrywa warstwa białego śniegu, pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny muszą budzić nadzieję i radość.

Doskonale te zmiany widać w lesie, gdzie rozpoczynają się wielkie przygotowania do wiosennych zmian. Na pierwszy rzut oka widać przede wszystkim zieleń. Jako pierwsze zielenią się trawy na brzegach lasu. Szczególnie od południowej strony, gdzie słońce najwcześniej wytopiło śnieg. Ale na drzewach też już widać pierwsze zwiastuny wiosny. Na razie nieśmiałe pączki w kilka dni rozwiną się w młode listki. Teraz jeszcze pod drzewami jest w miarę jasno, ale niedługo bujne listowie zasłoni większość światła i las nabierze więcej grozy. Ale póki co panuje tu wielki ruch i zamieszanie.

Najwięcej ruchu robią oczywiście ptaki. W tym czasie szukają odpowiedniego miejsca na gniazda i widać sprawia im to nie lada kłopot. Skaczą między gałęziami i głośno się nawołują, jakby wołały: „Poparz, popatrz, tu jest doskonałe miejsce”, a za chwilę narzekają: „może jednak za nisko, za daleko od rzeki, za blisko wiewiórek”. I rozmowa zaczyna się od początku przy następnym...

Podobne wypracowania