Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie - jak napisać? Budowa, cechy, przykład. Opowiadanie z dialogiem

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

To był dzień czternastych urodzin Zosi. Dziewczyna wstała wcześnie rano w bardzo dobrym nastroju i z nadzieją, że będzie to naprawdę wyjątkowy wtorek.

Za oknem kwitła wiosna, niebo pokrywało tylko kilka nielicznych wełnianych chmurek. „Wymarzona pogoda” – pomyślała, po czym rozejrzała się po pokoju w poszukiwaniu jakichś prezentów-niespodzianek. Ale nic nie znalazła. Niezrażona tym faktem, zbiegła do kuchni, gdzie normalnie o tej porze powinni kręcić się wszyscy domownicy. Kuchnia była jednak pusta i, co gorsza, tam również nie było ani śladu upominków. Nieco zaniepokojona poszła do siebie po telefon komórkowy leżący jeszcze pod poduszką i wybrała z listy kontaktów numer ukryty pod słowem „Mama”. W słuchawce odezwał się melodyjny głos:
- Cześć skarbie. Dobrze, że już wstałaś, śniadanie masz w lodówce, zjedz i nie spóźnij się do szkoły.
- Mamo, dlaczego nikogo już nie ma, gdzie wyście wszyscy pouciekali od rana?!
- Ja musiałam być chwilę wcześniej w pracy, bo jedna z koleżanek z jakichś tam powodów będzie później. Tata musiał coś załatwić, a Kuba umówił się z kolegą, bo mieli jakieś plany przed lekcjami.
- Aha…
- No kochana, kończę, bo muszę...

Podobne wypracowania