Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Szczegółowy opis jednego z jesiennych owoców

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bardzo lubię jesień, bo choć kończą się wakacje, to ta pora roku obfituje w najwięcej pysznych owoców i warzyw. Nie przepadam również za upałami, dlatego jesienią oddycham z ulgą, kiedy powietrze robi się bardziej chłodne. Jesienią jest olbrzymi wybór owoców: jabłka, gruszki, winogrona, śliwki, brzoskwinie czy maliny. Te ostatnie można zbierać aż do listopada, do pierwszych przymrozków. Najbardziej lubię jednak jabłka - we wszelkich odmianach i gatunkach. Owoce te są okrągłe, najczęściej w kształcie lekko spłaszczonej kuli z ogonkiem w środku. Niektóre odmiany mają owoce podłużne, jakby rozciągnięte w pionie.

Jabłka hodowane w wielkich sadach mają bardzo piękną skórkę, niemal bez żadnej skazy. Są też idealnie czerwone, żółte, żółtoczerwone lub zielonkawe – wszystko zależy od odmiany. W smaku ich miąższ jest delikatny i słodki, w żółtawym kolorze, bardzo soczysty i jędrny. Zdarzają się też owoce o czerwonawym miąższu, w smaku lekko kwaśnym i bardzo soczystym. Jabłka hodowlane odpowiadają opisowi idealnego owocu, są tak wybrane, by były bez najmniejszych zniekształceń i skaz. Mają też niewiele pestek.

Na szczęście, dla tych, którzy nie cierpią ideału, są też jabłuszka dzikie. Rosną...

Podobne wypracowania