Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków” - charakterystyka Panny Migotki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Panna Migotka (oryginalnie Smork Maiden) nie jest spokrewniona z rodziną muminków, choć gatunkowo do nich należy, czyli jest muminkiem. Po raz pierwszy poznajemy ją w pierwszym tomie „Opowiadań z Doliny Muminków” Tove Jansson. Pojawia się tutaj sporadycznie i raczej nie przykuwa uwagi czytelnika. To bohaterka schodząca na dalszy plan opowiadań.

Pannę Migotkę charakteryzuje przede wszystkim jej zamiłowanie do dbania o własną urodę. Jest nieco próżna, lubi zawsze i wszędzie dobrze wyglądać. Jej ulubionym przedmiotem jest lusterko. Uwielbia wpatrywać się w swoje odbicie, podziwiać swoją urodę. Jest wystylizowana na kobietę próżną. „(...) - Bufka powinna zmienić uczesanie - powiedziała Mimbla. - Nie do twarzy jej z przedziałkiem pośrodku. - Grzywki też nie może mieć. - uznała Panna Migotka i wzburzyła swoje miękkie włosy pomiędzy uszami. Przygładziła chwaścik na końcu ogona i odwróciła się, żeby sprawdzić, czy puszek na grzbiecie układa się jak należy. - Czy to przyjemnie być włochatą na całym ciele? - spytała Mimbla. - Bardzo - odpowiedziała Panna Migotka z zadowoleniem”.

Panna Migotka w szczególności dba o swój ogonek oraz grzywkę. Często je czesze, przegląda pod wszystkimi kątami w lusterku....

Podobne wypracowania