Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - charakterystyka Jakuba

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jakub jest bardzo znaną postacią biblijną. Mężczyzna był synem Izaaka i Rebeki. Izaak został pobłogosławiony przez Boga, który postanowił poddać ciężkiej próbie jego ojca Abrahama. Miał on zabić swojego syna jako ofiarę dla Pana. Z miłości do niego nie zawahał się poświęcić nawet dziecka, co Bóg mu wynagrodził. Tak więc ojciec Jakuba był miłowany przez Stwórcę.

Jakub miał brata bliźniaka, Ezawa, który urodził się nieco wcześniej, a więc do niego należał  przywilej pierworodztwa. Pewnego razu bracia wybrali się na polowanie. Długo szukali zwierzyny i byli już bardzo zmęczeni. Wtedy Jakub namówił Ezawa, by ten sprzedał mu swój przywilej w zamian za miskę jedzenia. Straszy brat wyraził zgodę. Jakub udał się do domu, ponieważ chciał uzyskać błogosławieństwo ojca. Udawał, że jest Ezawem, natomiast prawie już ślepy Izaak nie dostrzegł żadnej różnicy. W ten sposób, dopuszczając się kłamstwa, Jakub uzyskał ojcowskie błogosławieństwo. Straszy brat bardzo się rozgniewał, był gotów zabić kłamcę. Jakub zmuszony był uciekać, postanowił pojechać do swojego wuja i tam szukać schronienia.  Po drodze zasnął i przyśnił mu się wspaniały sen. Zobaczył ogromną drabinę, po której stąpali aniołowie. Wtedy Bóg...

Podobne wypracowania