Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Czy chciałabym być podobna do Uli Zalewskiej? - Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”

Czy chciałabym być podobna do Uli Zalewskiej? - Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”

Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterek młodzieżowej powieści Ireny Jurgielewiczowej pt: „Ten obcy”. To postać bardzo interesującą, choć wciąż pozostającą w cieniu swoich przyjaciół, zawsze i wszędzie stojącą z boku. Spośród całej grupy nie wyróżnia jej nic szczególnego. Pomimo to, jest to postać bardzo ważna, znacząca i nie można jej lekceważyć.

Czy chciałabym być podobna do Uli? Z pewnością nie chciałabym posiadać wszystkich jej cech, w szczególności niektórych wad. U Uli podoba mi się jednak jej skromność i niemal przesadna uczciwość. Kiedy dziewczyna dowiaduje się, że Zenek okradł starą przekupkę ze znacznej sumy pieniędzy (pięćdziesiąt złotych), Ula decyduje się poprosić swojego ojca o pomoc, choć wcześniej postanowiła nigdy tego nie robić. Gdy ojciec odmawia, dziewczyna nie waha się  zacząć pracować. Ciężko zarobione pieniądze oddaje obrabowanej staruszce.

Jest to postawa godna podziwu i naśladowania. Córka doktora Zalewskiego bardzo zaimponowała mi swoim zachowaniem. Nie musiała robić nic, a jednak sumienie nie pozwoliło jej patrzeć bezradnie na skrzywdzoną, niewinną osobę. Dziewczyna zawsze stoi po stronie słabszych, bezbronnych, jest niemalże współczesnym rycerzem broniącym...

Podobne wypracowania