Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Biblia - Opis Edenu (raju)

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Eden był krainą, którą Bóg stworzył na ziemi. Był to ogród, w którym Stwórca umieścił człowieka. Przez rajski ogród płynęła rzeka. Miała ona nawadniać roślinność, którą Bóg stworzył w raju. Rośliny były bujne, zielone i piękne. Rzeka doskonale spełniała swoje zadanie. Oprócz tego, rozlewała się i rozdzielała dając początek czterem innym rzekom.

Pierwszą z nich była rzeka o nazwie Piszon. Okrążała cały kraj Chawila, w którym znajdowało się złoto, wonna żywica oraz czerwony kamień. Druga rzeka nosiła nazwę Gichon i okrążała miasto Kusz. Chiddekel była trzecią rzeką, która płynęła na wschód od Aszszuru. Nazwa czwartej rzeki brzmiała Perat.

W ogrodzie Bóg stworzył wielkie drzewa, które oprócz tego, że były bardzo piękne, rodziły bardzo smaczne owoce. Roślinność była bujna i zachwycająca. Stwórca dał nad nim całkowitą kontrolę Adamowi. Następnie stworzył zwierzęta wszelkiego gatunku i poprowadził je do mężczyzny, aby ten nadał im nazwy i panował nad nimi. Wszystkie były piękne, łagodne i wspaniałe. Jednakże, żadne z nich nie było wystarczająco pomocne mężczyźnie. Kiedy Adam zapadł w głęboki sen, Bóg wyjął z boku jego żebro i stworzył z niego kobietę....

Podobne wypracowania