Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Świat dziecięcych fantazji przedstawiony w powieści Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Autor „Chłopców z Placu Broni” dzięki niesłychanej znajomości psychologicznych zachowań dzieci był zdolny do napisania książki, która opowiada o świecie dziecięcej fantazji, jej wyobrażeń, szalonych pomysłów. Z którejkolwiek spojrzy się na książkę perspektywy, widać, że to właśnie wyobraźnia i fantazja kreują rzeczywistość, w której obracają się wszyscy bohaterowie książki. Fantazja pozwala im na odbieranie nowych wrażeń.

Szczególe miejsce w wyobraźni chłopców (zarówno tych z Placu Broni, jak i z Ogrodu Botanicznego) stanowi tytułowy Plac Broni. To on staje się osią i miejscem wszystkich wydarzeń. „Czy można było znaleźć piękniejsze miejsce do zabaw? Dla nas, chłopców z miasta, było to coś wspaniałego! Nie potrafiliśmy wyobrazić sobie bardziej indiańskiego, piękniejszego i rozleglejszego placu, który by tak doskonale zastępował amerykańską prerię. A położony na tyłach skład drzewa stawał się wszystkim tym, czego akurat potrzebowaliśmy. Bywał więc miasteczkiem na Dzikim Zachodzie, puszczą, górami skalistymi pełnymi kanionów, słowem tym, czym go w danej chwili mianowano. I nie myślcie, że był to wystawiony na ataki, bezbronny plac! Przeciwnie był to Plac Broni!”

Owo...

Podobne wypracowania