Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List Julii do Romea - List Julii do Romea napisany po scenie balkonowej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Najukochańszy Romeo,

głos skowronka, który zawsze cudownie brzmiący dla ucha, zadźwięczał złowróżbnie, gdy zapowiedział świt, a wraz z nim – Twoje odejście. Serce mało mi się z piersi nie wyrwało ze smutku i strachu o Ciebie, kochany, gdy nadal byłeś u mnie, ale tylko chwila dzieliła nas od rozstania.

Pamiętasz, co powiedziałam, gdy stałeś już na dole, pod moim balkonem? „Już idziesz; o mój drogi! mój milutki! Muszę mieć co dzień wiadomość o tobie; a każda chwila równą będzie dobie, zgrzybieję licząc podług tej rachuby, nim cię zobaczę znowu, o mój luby”. Na co Ty odpowiedź mi dałeś: „Ilekroć będę mógł, tylekroć twoję drogą troskliwość pewnie zaspokoję”.

Gdy odszedłeś i Twój cień zniknął mi z oczu, świat w jednej chwili stał się bezkresną pustynią. Wszystkie zapachy, kolory, dźwięki  – one zniknęły, a zastąpiły je głucha cisza, mrok i jakaś okropna próżnia, która zamknęła mnie szczelnie w swoim wnętrzu.

Tylko Twoja obecność pozwala mi śmiać się i żyć naprawdę. Myśl, że jesteś gdzieś tam, że droga do mnie jest przed Tobą zamknięta, nie daje mi spokoju. Już tam, na balkonie, ta nieznośna myśl kazała mi wypowiedzieć Ci moją obawę: „Jak myślisz,...

Podobne wypracowania