Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Symbole Bożego Narodzenia - ich znaczenie i opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta Bożego Narodzenia są jednymi z najważniejszych w tradycji chrześcijańskiej. Obchodzone na cześć narodzenia Jezusa Chrystusa, posiadają dwojaką wymowę: przede wszystkim jest to dzień radosny, gdyż wiąże się z obietnicą odkupienia ludzkości, z drugiej jednak zawiera w sobie niepokój oraz trwogę, chrześcijanie wiedzą bowiem, jaką drogę będzie musiało przejść Dzieciątko, aby Boży plan mógł się spełnić.

Święta Bożego Narodzenia obfitują w rozmaite symbole, które uświadamiać nam mają elementy istotne w celebracji tych wyjątkowych dni. Każdy z nich powinien przypominać zgromadzonym chrześcijanom o historii, jaka jest związana z Bożym Narodzeniem, tworząc jednocześnie symboliczną opowieść o losach Chrystusa. W zależności od kraju lub regionu symbole bożonarodzeniowe mogą się różnic, jednak generalnie odwołują się one do podobnych wyobrażeń.

Nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia jest choinka. W dzisiejszych czasach żadne dziecko nie wyobraża sobie świąt bez tego iglastego drzewka. Jednak tradycja ubierania świerczków nie jest tak stara, jak można by przypuszczać. Zwyczaj ustawiania drzewek w mieszkaniach przyjął się w Polsce dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku i przyszedł do nas z Niemiec.

Wcześniej istniała co prawda tradycja...

Podobne wypracowania