Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Maksymilian Kolbe - życiorys, biografia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ojciec Kolbe to jeden z najlepiej znanych w świecie katolickim świętych z Polski. Urodził się w Zduńskiej Woli 8 stycznia 1894 roku. Jego rodzice – Juliusz i Marianna – byli ubodzy, ale bardzo bogobojni. Na chrzcie otrzymał imię Rajmund. W 1907 roku wstąpił do seminarium franciszkańskiego we Lwowie, a po trzech latach –  do nowicjatu, gdzie przyjął imię Maksymilian. W roku 1912 udał się do Rzymu. Tam studiował filozofię i teologię i doktoryzował się. Podczas składania uroczystej profesji zakonnej przybrał imię Maria. Kapłanem został w roku 1918.

Ponieważ bardzo gorliwie otaczał kultem Najświętszą Marię Pannę, założył dzieło swego życia, czyli Milicję Niepokalanej, która była stowarzyszeniem ludzi, którzy całkowicie oddali się apostołowaniu pod jej patronatem. W roku 1919 powrócił do kraju, gdzie równolegle uczył w Krakowie kleryków franciszkańskich i zajmował się Milicją. W roku 1922 zaczął wydawać pismo „Rycerz Niepokalanej”, po niedługim czasie przenosząc wydawnictwo do Grodna. Pięć lat później, przez cały czas wydając „Rycerza”, tworzył nowicjat i zainicjował Małe Seminarium Maryjne, które nazwał Niepokalanów.

W roku 1930 wyruszył do Japonii, gdzie zaczął wydawać...

Podobne wypracowania