Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postacie biblijne: św. Elżbieta - życiorys, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta Elżbieta jest postacią z Nowego Testamentu, o której wspomina w swej Ewangelii św. Łukasz.

Żyła ona za czasów władcy Judei, Heroda. Pochodziła z rodu Aarona, była krewną Maryi matki Jezusa, a jej mężem był kapłan Zachariasz. Oboje żyli jako dobrzy i sprawiedliwi ludzie, przestrzegając przykazań Bożych. Nie mieli potomka, ponieważ Elżbieta była bezpłodna. Pewnego dnia, gdy Zachariasz pełnił służbę kapłańską, ukazał mu się Anioł Pański i obwieścił, że jego żona urodzi syna, któremu nadadzą imię Jan, i który będzie wielką postacią w historii Kościoła. Zachariasz nie uwierzywszy w proroctwo Gabriela, został przez niego pozbawiony mowy.

Elżbieta i Zachariasz byli już w podeszłym wieku, gdy kobieta urodziła swego pierworodnego. Bliscy oraz sąsiedzi radowali się z ich szczęścia, ale dziwili się ich decyzji o imieniu dla dziecka, ponieważ w rodzie Elżbiety nie było żadnego Jana. Gdy dziecko otrzymało imię wskazane przez Anioła, język Zachariasz znów przemówił, chwaląc Pana, a ludzie przekonali się, że będzie to dziecko, nad którym czuwać będzie ręka Boga. Jan otrzymał zadanie i łaskę oczyszczania ludzi od grzechów poprzez udzielanie chrztu. Sam Jezus został przez niego ochrzczony w rzece Jordan.

Ciąża św....

Podobne wypracowania