Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postacie biblijne: Abraham - życiorys, charakterystyka. Historia Abrahama

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Terach w wieku 70 lat spłodził trzech synów – Abrama, Nachora i Harana. Gdy przyszedł czas, Abram wziął sobie za żonę kobietę o imieniu Saraj, która okazała się być bezpłodna. Abram wraz z Saraj, ojcem i bratankiem Lotem udali się do Kannanu, jednak po drodze osiedlili się w Charanie, gdzie Terach zmarł w wieku 205 lat.

Pewnego dnia Abramowi mającemu już 75 lat objawił się głos Boga, który wezwał go do opuszczenia rodzinnej ziemi i udania się we wskazanym kierunku. Bóg wyjawił mu także, że w przyszłości będzie on protoplastą ogromnego narodu. Wyruszył więc razem z Lotem, Saraj, służbą i dobytkiem z Haranu. Gdy przybyli do Kanaanu, Abram udał się do dębu More niedaleko miejscowości Sychem, wtedy głos Pana obwieścił mu, że ta ziemia będzie miejscem życia jego potomków. Namioty rozbił między Betel i Aj, gdzie na zbudowanym ołtarzu wychwalał Boga.

Z powodu plagi głodu panującej w Kanaanie, Abram ruszył do Egiptu i aby chronić siebie przed Egipcjanami, nakazał Saraj, by nazywała go bratem. Za możliwość zabrania Saraj na dwór faraona jako żonę odpowiednio zapłacono Abramowi. Jednak Bóg zesłał na faraona i jego podwładnych kary. Po wyjściu z Egiptu powrócił do miejsca, gdzie rozbił namiot.

Ponieważ trzoda...

Podobne wypracowania