Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Owoce Ducha Świętego - wyjaśnienie, znaczenie, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Owoce Ducha Świętego to (podobnie jak dary Ducha Świętego) łaski, które ludzie wierzący mogą od Niego otrzymać. Jednak owoce dotyczą naszej życiowej postawy oraz uczuć. Musimy zabiegać o nie każdego dnia, ponieważ wymagają one starań i naszej nieustannej pracy nad sobą.

Katechizm Kościoła Katolickiego wymienia następujące Owoce Ducha świętego:
- miłość
- radość
- pokój
- cierpliwość
- uprzejmość
- dobroć
- wspaniałomyślność
- łaskawość
- wierność
- skromność
- wstrzemięźliwość
- czystość
- opanowanie

Taka klasyfikacja owoców Ducha Świętego ma swoje uzasadnienie biblijne, ponieważ informacje o tym zagadnieniu uzyskujemy z Listu do Galatów (5,22). Wszystkie te dary dotyczą naszej życiowej postawy oraz charakteru. Są one ściśle powiązane z darami Ducha Świętego, ponieważ stanowią ich swoiste dopełnienie. Owoce Ducha dostępne są każdemu chrześcijaninowi, dodatkowo – może on zdobyć je wszystkie. Pojawiają się one wtedy, kiedy człowiek staje się w pełni dojrzałą istotą duchową i religijną. Jeżeli Duch obdarzy nas swoimi owocami, będzie to świadczyło o naszym nieustannym rozwoju oraz zmianom na lepsze.

Tylko świadomy swojej duchowości i roli w świecie człowiek zasługuje...

Podobne wypracowania