Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Modlitwa - Czym jest modlitwa w życiu chrześcijanina?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Uważam, iż modlitwa dla osoby wierzącej jest podstawową formą kontaktu z Panem Bogiem. To codzienna, swoista rozmowa, w której możemy wyznać swoje grzechy, skierować prośby, podziękować za całe dobro, które zostało nam dane.

Dla chrześcijanina Bóg jest najważniejszą osobą w ich życiu. To przecież nasz Ojciec, a my jesteśmy Jego dziećmi. Świat został stworzony dla człowieka, aby czuł się tam bezpiecznie i opiekował się innymi żywymi stworzeniami. Świadomi tego ludzie są Bogu niezwykle wdzięczni, dlatego jest On dla nich tak ważny. Z tego też powodu jest On nieodzowną częścią ich codziennego życia, a modlitwa stanowi konieczny punkt dnia. Są ludzie, którzy modlą się kilka razy dziennie, inni robią to częściej lub rzadziej. Myślę jednak, że liczy się jakość i szczera intencja modlitwy, a nie częstotliwość.

Modlitwa do Boga jest jak rozmowa z Ojcem, prawdziwym przyjacielem, powiernikiem, a jednocześnie mistrzem, życiowym mentorem. Bez względu na to, gdzie i jak się modlimy, Pan nas słucha, jest gotowy przyjąć wszystkie nasze trosk i radości. Modlitwa ma zatem nie tylko formę rozmowy, ale jest również oczyszczeniem. Każdy z nas potrzebuje czasami wyrzucić z siebie prośby, niełatwe myśli i obawy. Dla chrześcijanina to właśnie Bóg...

Podobne wypracowania