Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Modlitwa - Czym jest modlitwa w życiu chrześcijanina?

Uważam, iż modlitwa dla osoby wierzącej jest podstawową formą kontaktu z Panem Bogiem. To codzienna, swoista rozmowa, w której możemy wyznać swoje grzechy, skierować prośby, podziękować za całe dobro, które zostało nam dane.

Dla chrześcijanina Bóg jest najważniejszą osobą w ich życiu. To przecież nasz Ojciec, a my jesteśmy Jego dziećmi. Świat został stworzony dla człowieka, aby czuł się tam bezpiecznie i opiekował się innymi żywymi stworzeniami. Świadomi tego ludzie są Bogu niezwykle wdzięczni, dlatego jest On dla nich tak ważny. Z tego też powodu jest On nieodzowną częścią ich codziennego życia, a modlitwa stanowi konieczny punkt dnia. Są ludzie, którzy modlą się kilka razy dziennie, inni robią to częściej lub rzadziej. Myślę jednak, że liczy się jakość i szczera intencja modlitwy, a nie częstotliwość.

Modlitwa do Boga jest jak rozmowa z Ojcem, prawdziwym przyjacielem, powiernikiem, a jednocześnie mistrzem, życiowym mentorem. Bez względu na to, gdzie i jak się modlimy, Pan nas słucha, jest gotowy przyjąć wszystkie nasze trosk i radości. Modlitwa ma zatem nie tylko formę rozmowy, ale jest również oczyszczeniem. Każdy z nas potrzebuje czasami wyrzucić z siebie prośby, niełatwe myśli i obawy. Dla chrześcijanina to właśnie Bóg jest Osobą, do której warto się z nimi zwrócić. On kocha nas jak dzieci, nigdy nie odrzuci, nie potępia, wybacza, ponieważ jest miłosierny.

Modlitwa dla osoby wierzącej stanowi również możliwość wyproszenia pewnych łask, a nawet pomocy. To naturalne, że chrześcijanin zwraca się do Pana bardzo często, z naprawdę wielu powodów. Kiedy ma problem, prosi o wsparcie, gdy zdarzy mu się popełnić grzech – błaga o wybaczenie. Modląc się, pragnie, by Stwórca mu pomógł, okazał Swoje miłosierdzie, naprowadził nas na odpowiedni życiowy tor. A jeżeli coś nam się uda w życiu, osiągniemy sukces, spełnimy marzenie – wówczas uważamy to za łaskę i wsparcie Boga. Kierujemy wtedy do Niego nasze modlitwy dziękczynne, ponieważ chcemy pokazać, jak bardzo to doceniamy i jak jesteśmy wdzięczni.

Modlitwa dla chrześcijanina jest niezwykle ważna, ponieważ zapewnia mu nieustanne połączenie z Bogiem, stanowi sakralną formę kontaktu. Pomaga mu przetrwać w trudnych chwilach, daje nadzieję w ciężkie dni. Jest ukojeniem, wsparciem, radosnym momentem dnia, spotkaniem z Ojcem i przyjacielem. Jest wszystkim tym, co możemy i chcemy przekazać Panu Bogu.

Podobne wypracowania do Modlitwa - Czym jest modlitwa w życiu chrześcijanina?