Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bierzmowanie - Po co bierzmowanie? Skutki i zobowiązania dla wierzącego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

O skutkach oraz zobowiązaniach związanych z przyjęciem sakramentu bierzmowania mówi Katechizm Kościoła Katolickiego. Jasno określa on wszystkie konsekwencje przyjęcia tej łaski oraz wymienia nowe obowiązki z nią związane.

Najważniejszym, najbardziej doniosłym skutkiem jest przelanie na bierzmowanego Ducha Świętego (Katechizm, s. 1302). Dzięki Jego dobroczynnej mocy człowiek wierzący ma umacniać się w wierze, pogłębiać ją i pracować nad swoim rozwojem duchowym. Przyjęcie Ducha Świętego to pewne zobowiązanie, gdyż po bierzmowaniu jesteśmy bardziej świadomi swojej duchowości, powinniśmy żyć zgodnie z zasadami Bożymi i korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, którymi obdarzył nas Duch Święty. Tutaj pojawia się kolejny skutek, a mianowicie – otrzymanie darów Ducha Świętego.

Dzięki owym darom stajemy się mądrzejsi, dojrzalsi, gotowi jesteśmy do poznawania tajemnic religijnych, potrafimy żyć godnie i uczciwe, a kiedy trzeba – okazujemy Bogu miłość i bojaźń. Dary te są niezwykle ważne w kształtowaniu naszej osobowości, ale posiadając je mamy więcej duchowych i religijnych obowiązków. Nie wolno nam zapominać o łaskach Ducha, musimy wykorzystywać dary, rozwijać je i pokazać, iż byliśmy na nie w pełni gotowi. Podobnie rzecz ma się z owocami...

Podobne wypracowania