Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Katarzyna ze Sieny - życiorys, twórczość, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta Katarzyna, czyli Caterina Benincasa, urodziła się 25 marca 1347r. w Sienie. Przyszła na świat jako 24-te dziecko w mieszczańskiej rodzinie. Jej ojciec zajmował się utrzymaniem rodziny, natomiast matka, córka znanego wówczas poety – Nuccio Pagentiego – opiekowała się liczną gromadą potomstwa, miała 25 dzieci.

Już w dzieciństwie przyszła święta przejawiała wielkie zainteresowanie i znaczną fascynację sprawami związanymi z wiarą. Mając zaledwie siedem lat przysięgła dochować czystości do końca życia. Jej rodzice nie przyjęli tego z radością, gdyż pragnęli, by młoda dziewczynka dorastała jak inne dzieci. Katarzyna, mimo wszystko, starała się podążać wybraną drogą. Kiedy okazało się, że w rodzinnym otoczeniu nie może należycie skupić się na modlitwie i obcowaniu z Bogiem, postanowiła wstąpić do zakonu. Po pokonaniu sprzeciwów ze strony najbliższych, w 1363r. wstąpiła do zgromadzenia Sióstr od Pokuty św. Dominika. W klasztorze żyła w surowych warunkach. Zajmowała się modlitwą i pracą, a także pomagała trędowatym. Odmawiała sobie wszelkich dóbr cielesnych w imię miłlości do Boga. Jej wyrzeczenia i wielka wiara pokładana w Stwórcy sprawiły, że zaczęła dostępować licznych objawień. W 1367r. dokonały się mistyczne zaślubiny...

Podobne wypracowania