Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Apokalipsa św. Jana - Symbolika Apokalipsy św. Jana. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Apokalipsa św. Jana to księga prorocza, a więc wieszcząca, co stanie się w przyszłości. Samo słowo pochodzi z języka greckiego i oznacza „objawienie”. Apokalipsa odsłania nam bowiem wydarzenia, które mają mieć miejsce przy końcu czasów. Opisuje koniec ziemskiego świata i powstanie nowego, gdzie niepodzielną władzę będzie sprawował Bóg Stwórca.

Objawienie św. Jana jest jedną z najbardziej tajemniczych i wizyjnych ksiąg Nowego Testamentu. Zawiera wiele symboli, dlatego interpretacja tej księgi różni się w zależności od szkoły lub badacza. Aby właściwie zinterpretować Apokalipsę, należy posiadać dogłębną znajomość kultury, symboliki i odniesień funkcjonujących w tamtych czasach. Niektóre elementy są jednak rozszyfrowane i można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, co miał na myśli św. Jan, zapisując słowa Apokalipsy.

Charakterystyczna dla czasów Chrystusowych była rozbudowana symbolika związana z liczbami. Także w Apokalipsie pojawia się sporo odniesień do tej tradycji. Po pierwsze wspomnieć trzeba o cyfrze 7. Była ona szczególnie ważna ze względu na to, że powstawała z połączenia liczby trzy oraz cztery. Trójka od zawsze symbolizowała Trójcę Świętą, natomiast czwórka była cyfrą...

Podobne wypracowania