Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Postacie biblijne: Łazarz - znaczenie, życiorys. Wskrzeszenie Łazarza - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Betania była małym miasteczkiem, które leżało w pobliżu Jerozolimy (przy południowo-wschodnim zboczu Góry Oliwnej). Jezus, wraz z uczniami, często odwiedzał to miejsce, gdyż był bardzo zaprzyjaźniony z jedną z rodzin tam mieszkających – Łazarzem i jego dwiema siostrami: Marią i Martą.

Według Ewangelii przyjaciel Jezusa należał do ludzi zamożnych i szanowanych w swojej okolicy. Pewnego dnia zapadł on na bardzo ciężką chorobę i wkrótce zmarł. Wtedy jego siostry zwróciły się do Chrystusa i przekazały mu wiadomość, że Łazarz jest w bardzo złym stanie. Syn Boży odpowiedział, że „choroba nie zmierza ku śmierci, lecz ku chwale Bożej. Dzięki niej Syn Boży dozna chwały”. Wtedy postanowił powrócić ze swymi uczniami do Betanii i „obudzić” swego przyjaciela.

Kiedy Jezus przybył na miejsce, Łazarz już od czterech dni leżał w grobie. U jego sióstr zjawiło się wielu Żydów, by pocieszyć je po stracie brata. Przed Mesjasza wybiegła Marta, a Chrystus skierował do niej te słowa: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, nawet jeśliby umarł, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?”. Siostra Łazarza potwierdziła słowa Syna Bożego i udali się do ich domu. Gdy dotarli na miejsce, Jezus...

Podobne wypracowania