Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Katolicyzm w Polsce i na świecie - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Katolicyzm jest bardzo popularną religią na całym świecie, chociaż przede wszystkim w Europie. Jest też coraz więcej wyznawców katolicyzmu. Najwięcej katolików jest w Ameryce Południowej oraz w Ameryce Północnej oraz w Europie. Niemniej jednak jest ona też w mniejszym znaczeniu na kontynencie afrykańskim oraz azjatyckim. W Austrii do kościoła protestanckiego należy ponad sześćdziesiąt procent społeczeństwa. Bardzo negatywnie na tym kościele odbiła się sprawa pedofilii oraz pornografii wśród kleru. Niemniej jednak kościół chrześcijański jest najznaczniejszą wiarą w Austrii od czasów cesarza Józefa II Habsburga.

Również w Chorwacji większa część społeczeństwa to chrześcijanie (prawie dziewięćdziesiąt procent). Chrześcijanie przeważają jednak nie w większych miastach, a na wsiach, gdzie tradycje są żywsze, a ludzie o wiele bardziej pobożni. Z kolei Francja jest państwem dość mocno ateistycznym. Istnieje rozdzielność życia państwowego od życia religijnego. W kościele chrześcijańskim we Francji brak organizacji. Jako państwo Francja nie faworyzuje żadnej religii, dlatego w miejscach publicznych nie umiejscawia się na przykład krzyży.

W Hiszpanii około osiemdziesiąt procent społeczeństwa stanowią katolicy, a...

Podobne wypracowania