Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Protestantyzm na świecie i w Polsce - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Protestantyzm nie jest aż tak popularną religią, jak katolicyzm, czy islam, jednak również zajmuje ważną pozycję wśród najważniejszych religii monoteistycznych całego świata. Występuje niemal na wszystkich kontynentach, choć w niewielu krajach. Najbardziej znany jest w Europie, bo i swoje źródło bierze z europejskiego kraju (Niemcy). Protestantyzm powstał w wieku XVI jako wyraz protestu Marcina Lutra przeciwko postanowieniom soboru oraz sprzedaży odpustów.

Religia protestancka pojawia się w takich krajach, jak: Egipt, Macedonia, Polska, Rosja, Sri Lanka, Dominikana, Japonia, Brazylia, Kolumbia, Bułgaria, Tadżykistan, Tajlandia, Mozambik, Chile, Tuvalu. W Australii szczególnie w państwie Tuvalu jest najwięcej protestantów. Niemal 100 procent społeczeństwa Tuvalu jest protestanckiego wyznania, więc około dziesięciu tysięcy ludzi. Około 2 procent Rosjan z jej azjatyckiej części jest wyznania protestanckiego (to około 2 milionów ludzi). Wśród protestanckich wyznań w Rosji największym powodzeniem cieszą się baptyści, potem zielonoświątkowcy, adwentyści,luteranie, metodyści, Armia Zbawienia oraz menonici. Do lat osiemdziesiątych na terenie Rosji represjonowani wyznawców protestantyzmu. 

Protestantyzm...

Podobne wypracowania