Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli” - interpretacja, znaczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Słowa tego błogosławieństwa wypowiedzianego przez Jezusa poświadcza Ewangelia wg św. Jana (20, 24-29). Jan – ukochany Apostoł Chrystusa – jako pierwszy uwierzył w cud Zmartwychwstania.

Jan i Piotr pospieszyli do grobu Pańskiego, od razu gdy dowiedzieli się od niewiast, że jest on pusty. Jan widząc pusty grób i leżące tam płótna i chustę, w które owinięty był pochowany Jezus, uwierzył natychmiast. Wieczorem tego samego dnia Jezus ukazał się swym uczniom, wśród których nie było Tomasza. Opowieści towarzyszy nie przekonały niewiernego Apostoła, który pragnął namacalnie poświadczyć prawdziwość Zmartwychwstania. Uwierzył dopiero, gdy po 8 dniach Jezus ponownie odwiedził ich w Wieczerniku i spełnił życzenie Tomasza, by mógł włożyć dotknąć ran zadanych przy ukrzyżowaniu.

Niezwykle łatwo ludziom jest uwierzyć w coś, co są w stanie sprawdzić empirycznie. Ludzki umysł domaga się zawsze zmysłowych dowodów, na to zwłaszcza, czego nie jest w stanie pojąć i ogarnąć. Jeśli chodzi zaś o sprawy, które należy przyjąć wyłącznie na wiarę, nie jest to już takie proste. 

Tak rzecz się ma z każdym człowiekiem, który chce mieć kontakt z którąś z religii, a więc i z chrześcijanami....

Podobne wypracowania