Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czego mogę nauczyć się od św. Pawła? Opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święty Paweł początkowo był bardzo okrutnym i bezwzględnym prześladowcą chrześcijan, który pod wpływem wydarzeń w Damaszku nawrócił się i przyjął chrzest. Odbył trzy podróże misyjne, które miały na celu szerzenie nauki Jezusa Chrystusa oraz zakładanie nowych gmin chrześcijańskich i Kościołów. Trzy razy przebywał w więzieniu, ostatni raz po pożarze Rzymu, następnie został skazany na śmierć. Przypisuje mu się autorstwo trzynastu listów, które weszły w skład Nowego Testamentu, a poprzez jego misję szerzenia słowa Pana wśród pogan zyskał przydomek Apostoła Narodów.

Życie św. Pawła z Tarsu pokazuje nam, że każdy z nas ma szansę uzyskać zbawienie, pomimo początkowych potknięć. Bóg daje szansę każdemu na poznanie Jego nauki, pokazuje także ogrom swojej miłości i miłosierdzia. Kiedy św. Paweł uwierzył w Słowo Boże, został tak gorliwym chrześcijaninem, że nie straszne było mu więzienie, życie w wiecznej tułaczce, wyśmiewanie, oczernianie oraz wyszydzanie przez pogan. Doskonale rozumiał ich stanowisko, wiedział, że agresja wynika z niewiedzy i obawy przed czymś wielkim, kompletnie nieznanym. Dlatego był tak dobrym nauczycielem, cierpliwym, wytrwałym, sympatycznym. Od momentu nawrócenia, św. Paweł poświęcił...

Podobne wypracowania