Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym dla mnie jest szczęście? Opracowanie tematu

Prawdopodobnie nie ma ani jednej osoby na świecie, która nie chciałaby posiadać recepty na szczęście. Każdy bowiem zna stan, w którym wszystko wydaje się piękniejsze, łatwiejsze, jaśniejsze, intensywniejsze. Ale czy to faktycznie jest szczęście? Bardzo wiele osób, także z mojego otocznia, myli chęć posiadania i dostatku ze szczęściem, na które przecież należy sobie zapracować, czasami przez bardzo długi czas. Ludziom ogólnie nie chce się tyle czekać, stąd tak duża popularność poradników dotyczących porad jak żyć, by być szczęśliwym. Moim zdaniem zawierzanie tego typu poradom to kompletna bzdura, każdy z nas jest inny, więc jeden poradnik nie może pasować do wszystkich osób, które go zakupiły. Uważam, że szczęście jest to stan ducha, to moment, w którym spędzamy czas z rodziną, przyjaciółmi, bliską osobą i zdajemy sobie sprawę, że nic więcej nam nie potrzeba, że sama ich obecność wystarcza, by odczuwać ten trudny do opisania stan, nazywany powszechnie szczęściem.

Szczęście może być wynikiem pomagania ludziom znajdującym się w potrzebie. Nie można przecież z niczym porównać stanu obecnego kiedy wiemy, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by komuś pomóc, a ta osoba nam dziękuje. Spokojnie możemy wtedy powiedzieć, iż dla takich chwil warto żyć, a przecież czasami tak niewiele potrzeba, by sprawić komuś odrobinę radości i poczuć się z tym dobrze. Czasami szczęście przybiera bardzo prozaiczne szaty. Kiedy na przykład budzimy się rano, a za oknem świeci słońce, przyroda budzi się do życia, a temperatura sprzyja spacerom czy wycieczkom. Wtedy, sami nie zdając sobie sprawy dlaczego, jesteśmy w lepszym nastroju, automatycznie mamy więcej energii i chęci do życia. Możemy także, wzorując się na św. Franciszku z Asyżu, cieszyć się każdą drobnostką, która nas w życiu spotyka. Skupiać uwagę na każdym kwiatku, zwierzątku, codziennych czynnościach.

Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, iż szczęście, cokolwiek znaczy ono dla człowieka, stanowi dopełnienie jego egzystencji i powinno stać się integralną częścią każdego życia. Nie jest to jednak zadanie  łatwe, bowiem o ile znaleźć szczęście jest w miarę łatwo, o tyle utrzymanie go jest znacznie trudniejszym zadaniem.

Podobne wypracowania do Czym dla mnie jest szczęście? Opracowanie tematu