Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czym dla mnie jest szczęście? Opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Prawdopodobnie nie ma ani jednej osoby na świecie, która nie chciałaby posiadać recepty na szczęście. Każdy bowiem zna stan, w którym wszystko wydaje się piękniejsze, łatwiejsze, jaśniejsze, intensywniejsze. Ale czy to faktycznie jest szczęście? Bardzo wiele osób, także z mojego otocznia, myli chęć posiadania i dostatku ze szczęściem, na które przecież należy sobie zapracować, czasami przez bardzo długi czas. Ludziom ogólnie nie chce się tyle czekać, stąd tak duża popularność poradników dotyczących porad jak żyć, by być szczęśliwym. Moim zdaniem zawierzanie tego typu poradom to kompletna bzdura, każdy z nas jest inny, więc jeden poradnik nie może pasować do wszystkich osób, które go zakupiły. Uważam, że szczęście jest to stan ducha, to moment, w którym spędzamy czas z rodziną, przyjaciółmi, bliską osobą i zdajemy sobie sprawę, że nic więcej nam nie potrzeba, że sama ich obecność wystarcza, by odczuwać ten trudny do opisania stan, nazywany powszechnie szczęściem.

Szczęście może być wynikiem pomagania ludziom znajdującym się w potrzebie. Nie można przecież z niczym porównać stanu obecnego kiedy wiemy, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by komuś pomóc, a ta osoba nam dziękuje. Spokojnie...

Podobne wypracowania