Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Objawienia w Lourdes. Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pierwsze objawienie miało miejsce 11. lutego 1858 roku, kiedy Bernadetta wraz z siostrą i koleżanką poszukiwały suchych gałęzi. Matka Boska ukazała się dziewczynce w grocie, znajdującej się trzy metry nad ziemią, w pełnej światłości. Trzy dni później wydarzyło się drugie objawienie. Bernadetta stała przed grotą i się modliła, aż w końcu po raz kolejny ujrzała Matkę Boską. Coraz więcej osób zaczyna wierzyć dziewczynce.

Trzecie, czwarte i piąte objawienie są do siebie bardzo podobne, dziewczynka stojąc przed grotą odmawia różaniec i wpada w ekstazę. W szóstym objawieniu, 21. lutego, uczestniczy już prawie sto osób. Dwa dni później odbywa się kolejne objawienie, tym razem Bernadetta otrzymuje trzy sekrety, które dotyczą jej osobiście, nie może o nich opowiedzieć nawet spowiednikowi. Ósme objawienie przebiega zwyczajnie, dziewiąte natomiast wzbudziło poruszenie, gdyż Matka Boska nakazała dziewczynce napić się wody ze źródła, a następnie pomodlić się za grzeszników.

Dziesiąte objawienie obserwuje jeszcze więcej świadków. Dwunaste objawienie również wzbudziło kontrowersję, ponieważ wśród zgromadzonych pojawiła się kobieta, która po wypadku nie była w stanie poruszać dłonią,...

Podobne wypracowania