Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czystość przedmałżeńska - za i przeciw

Czystość przedmałżeńska to temat, który ostatnimi czasy nabrał zupełnie nowego znaczenia. Coś, co kiedyś było rzeczą normalną i nie wymagającą komentarza, teraz stało się rzeczą wyjątkową, rzadko spotykaną i co najważniejsze, coraz mniej akceptowaną. Często zsię zdarza, że osoba głośno mówiąca o chęci zachowania czystości przed zawarciem małżeństwa jest krytykowana i głośno wyśmiewana. To duży problem społeczny, bo każdy chce być akceptowanym i przyjętym przez grupę, często jednak różnice w poglądach stają na przeszkodzie. Czy warto pomimo tego zachować czystość? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Postaram się wymienić kilka argumentów za czystością przedmałżeńska, ale także przeciw niej, aby rozjaśnić temat, pomagając w podjęciu tej ważnej decyzji.

Otóż osoby, które decydują się na zachowanie czystości przedmałżeńskiej okazują względem siebie, a przede wszystkim względem swoich ciał, niezmierny szacunek. Ponadto, będąc chrześcijaninem, osoba, która współżyje przed ślubem, łamie szóste i dziewiąte przykazanie, wykraczając tym samym przeciwko Bogu i popełniając grzech. Chcąc żyć w zgodzie z naukami Chrystusa warto zachować czystość przedmałżeńską. Rezygnacja z współżycia przed ślubem jest istotna również dlatego, że jeżeli my sami nie szanujemy swoich ciał, to  nie możemy tego wymagać od innych. Przecież to, jak się zachowujemy, jak postępujemy oraz jakie poglądy wyznajemy, określa nas jako ludzi oraz wpływa na odbiór naszych osobowości przez inne osoby. Sami zapracowujemy na opinię środowiska, sami też powinniśmy wybierać drogi, którymi chcemy podążać, także drogę związaną z fizycznością i seksualnością. Często jednak presja otoczenia jest tak silna, że nie chcąc zostać wykluczonym, robimy coś wbrew sobie, własnym przekonaniom i wierze. Kolejnym powodem dla zachowania czystości przed ślubem jest możliwość przeżycia prawdziwej pierwszej wspólnej nocy poślubnej, która dosłownie wiąże kochanków. Wszystko bowiem, co przeżywamy pierwszy raz z osobą, która także przeżywa coś pierwszy raz, jest niesamowite i wiążące. Poza tym te osoby wspólnie popełniają błędy, korygują je, nabywają nowe doświadczenia.

Z drugiej strony psychologowie biją na alarm, jeżeli chodzi o nieudane małżeństwa, także te źle dobrane pod względem fizyczności. Może gdyby małżonkowie wcześniej spróbowali zbliżyć się do siebie, do ślubu by nie doszło, nie popełniliby tym samym błędu i nie musieli teraz męczyć się w nieudanym  związku. Kobieta i mężczyzna mający tworzyć szczęśliwy związek muszą między innymi dopasować pod względem temperamentu seksualnego. Jeżeli ta sfera nie funkcjonuje jak należy związek może mieć nikłe szanse na przetrwanie. Decyzja o rozpoczęciu współżycia powinna być przemyślana i podjęta pod wpływem uczuć. W przeciwnym razie, bez względu na ewentualny ślub lub jego brak okaże się, że znajomość nie przetrwa.

Podobne wypracowania do Czystość przedmałżeńska - za i przeciw