Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czystość przedmałżeńska - za i przeciw

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czystość przedmałżeńska to temat, który ostatnimi czasy nabrał zupełnie nowego znaczenia. Coś, co kiedyś było rzeczą normalną i nie wymagającą komentarza, teraz stało się rzeczą wyjątkową, rzadko spotykaną i co najważniejsze, coraz mniej akceptowaną. Często zsię zdarza, że osoba głośno mówiąca o chęci zachowania czystości przed zawarciem małżeństwa jest krytykowana i głośno wyśmiewana. To duży problem społeczny, bo każdy chce być akceptowanym i przyjętym przez grupę, często jednak różnice w poglądach stają na przeszkodzie. Czy warto pomimo tego zachować czystość? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Postaram się wymienić kilka argumentów za czystością przedmałżeńska, ale także przeciw niej, aby rozjaśnić temat, pomagając w podjęciu tej ważnej decyzji.

Otóż osoby, które decydują się na zachowanie czystości przedmałżeńskiej okazują względem siebie, a przede wszystkim względem swoich ciał, niezmierny szacunek. Ponadto, będąc chrześcijaninem, osoba, która współżyje przed ślubem, łamie szóste i dziewiąte przykazanie, wykraczając tym samym przeciwko Bogu i popełniając grzech. Chcąc żyć w zgodzie z naukami Chrystusa warto zachować czystość przedmałżeńską. Rezygnacja z współżycia przed ślubem jest...

Podobne wypracowania