Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Matka Teresa z Kalkuty - życiorys, działalność

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Matka Teresa przyszła na świat 26. sierpnia 1910 roku w Skopje. Podobno już w wieku dwunastu lat postanowiła powierzyć swe życie Bogu, w wieku osiemnastu lat opuściła dom rodzinny i wstąpiła do Instytutu Błogosławionej Dziewicy Maryi w Irlandii i została misjonarką. Swoją pierwszą podróż do Indii odbyła na początku 1929 roku, dwa lata później złożyła swe pierwsze śluby zakonne, była nauczycielką, następnie dyrektorką szkoły dla Bengalek. Coraz bardziej zaczęło niepokoić zakonnicę wzrastające ubóstwo w Kalkucie, szczególnie po zakończeniu II wojny światowej.

10 września 1946 roku Matka Teresa doznała objawienia, podczas którego została wezwana do opuszczenia klasztoru i założenia nowego zgromadzenia oddanego pomocy ubogim. Jednak swą pracę z ubogimi zakonnica rozpoczęła dopiero w 1948 roku, kiedy to zmieniła swój habit na bawełniane sari z niebieską obwódką, przyjęła także obywatelstwo indyjskie.

Początek działalności na rzecz biednych był dla Matki Teresy niezwykle trudny, o wszystko musiała prosić lub nawet żebrać. Na szczęście w 1950 roku otrzymała z Watykanu zgodę na prowadzenie zgromadzenia Misjonarek Miłości. Dwa lata później otworzyła pierwszy dom dla umierających, w którym ludzie otrzymywali pomoc...

Podobne wypracowania