Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tajemnice różańca świętego - bolesne. Opis, znaczenie, rozważania, opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tajemnice bolesne:

1.Modlitwa w Ogrójcu
2.Biczowanie Pana Jezusa
3.Cierniem ukoronowanie
4.Droga Krzyżowa Pana Jezusa
5.Ukrzyżowanie Pana Jezusa

Podczas modlitwy w Ogrójcu Jezus modlił się do Boga, by ominęło go wszelkie zło, prosił także, by apostołowie oraz wszyscy wierni czuwali wraz z nim, gdyż jest to jedyny ratunek przed ewentualnym upadkiem i poddaniem się pokusie. Ponadto Jezus wyrażał swoją nieograniczoną miłość do Ojca oraz okazywał posłuszeństwo wobec Niego. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu dodaje nam, ludziom nadziei.

Podczas biczowania Pan Jezus zostaje ukarany jak najzwyklejszy przestępca, jego ciało poważnie uszkodzone na skutek licznych ciosów. Stan fizyczny Jezusa jest ciężki, a jak wiemy, to dopiero początek Jego Męki.

Kiedy biczowanie się skończyło, Jezus został ukoronowany cierniem, przyodziano go także w purpurowe szaty niczym króla. Oczywiście rzymscy żołnierze chcieli go jeszcze bardziej upokorzyć. Był to moment, w którym Jezus został najbardziej poniżony, wyszydzany i opluty. Nawet to zostaje  im wybaczone, tak wielka jest miłość Jezusa Chrystusa do człowieka.

Droga Krzyżowa jest kolejnym ciężkim przeżyciem. Po biczowaniu Jezus przyjmuje na swe zmęczone...

Podobne wypracowania