Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tajemnice różańca świętego - chwalebne. Opis, znaczenie, rozważania, opracowanie

Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie
2.Wniebowstąpienie
3.Zesłanie Ducha Świętego
4.Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
5.Maryja Królową nieba i ziemi

Kiedy pierwszego dnia po szabacie Maria Magdalena poszła do grobu, zobaczyła odsunięty kamień i zrozumiała, że Jezusa w nim nie ma. Pobiegła do Szymona i wszystko mu opowiedziała, do grobu udali się pozostali i jednomyślnie stwierdzili, że jest pusty. Kiedy Maria Magdalena płakała rzewnie, ukazał jej się Jezus i powiedział, że wstępuje do Ojca Swego. Magdalena opowiedziała o wszystkim apostołom.

Jezus nakazał pozostać swym uczniom w mieście, sam zaś pobłogosławił ich, by następnie udać się do Ojca swego, do nieba. Wszyscy oddali mu pokłon i uradowani udali się do świątyni w Jerozolimie.

Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy nagle wszyscy usłyszeli z nieba szum, który wypełnił cały dom. Następnie ukazały się języki ognia, a wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić obcymi językami.

Pod krzyżem, na którym umarł Jezus zebrały się Jego Matka, siostra Matki i Maria Magdalena. By połączyć się ze swym synem, Matka Najświętsza zostaje wzięta do nieba.

Maryja w królestwie niebieskim znajduje się zawsze blisko Pana Jezusa, często też wstawia się za nami, grzesznikami, u niego. Wyprasza u Niego łaskę oraz miłosierdzie, ma nas w opiece, dlatego też zostaje powołana na Królową nieba i ziemi.

Podobne wypracowania do Tajemnice różańca świętego - chwalebne. Opis, znaczenie, rozważania, opracowanie