Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Papież Paweł VI - Paweł VI - życiorys, pontyfikat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Papież Paweł VI (Giovanni Battista Montini) urodził się 26 września 1897 roku w Concesio. To niewielkie miasteczko obok Brescii.

Jego rodzicami byli Giuditta Alghisi i Giorgio Montini, natomiast straszy brat, Ludovico Montini, zajmował się działalnością polityczną. Jako dziecko, Giovanni był niezwykle uzdolniony, miał zamiłowanie do nauki i lubił poświęcać jej czas. Został zapisany przez rodziców do Collegio Cesare Artici, szkoły o wysokim poziome nauczania. Niestety przyszły papież był młodzieńcem o słabym zdrowi, dlatego w roku 1913 musiał na jakiś czas przerwać naukę. Kiedy jednak jego stan się poprawił, chłopiec powrócił do szkoły. Następnie uczęszczał do gimnazjum Arnoldo di Brescia, gdzie w roku 1916 zdał pomyślnie maturę. Już wtedy marzył o wstąpieniu w szeregi braci zakonnych. Dlatego też wybrał po zdaniu matury naukę w seminarium w Brescii.

Święcenia kapłańskie otrzymał 20 maja 1920 roku. Giovanni miał też inne zainteresowania, dlatego studiował filozofię, prawo kanoniczne, literaturę oraz dyplomację. Już w czasie studiów pracował jako duszpasterz w Rzymie, zajmował się również dyplomacją Watykanu. W roku 1925 otrzymał tytuł prywatnego szambelana papieskiego, następnie został Substytutem w Sekretariacie Stanu (1937). W roku 1954...

Podobne wypracowania