Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego człowiek powinien dążyć do świętości? Wypracowanie

Prawy i porządny chrześcijanin powinien w swoim życiu kierować się zasadami, prawami, nakazami oraz nauką, którą krzewił Jezus Chrystus oraz jego uczniowie. Dzieje się tak dlatego, iż pragnieniem osoby wierzącej jest osiągnięcie życia wiecznego u boku Pana. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli człowiek nie spełni pewnych niezbędnych postulatów, które najjaśniej zostały wyjaśnione w Piśmie Świętym oraz katechizmie. 

Stosując się do zawartych w Biblii treści, wypełniając przykazania, przestrzegając prawd wiary, będziemy w stanie dostąpić Królestwa Bożego. Nie można jednak za wszelką cenę dążyć do świętości. Nie każdemu jest ona bowiem dana oraz przykazana. Świętość stanowi dla człowieka coś niezmiernie cennego, czystego i niebywale trudnego do osiągnięcia oraz utrzymania. Dążąc do niej należy więc kierować się sercem, miłością, dobrymi i szczerymi intencjami. Dzięki temu, iż dążenie do świętości okraszone jest trudami i przeciwnościami, bardziej ją doceniamy. 

Aby ułatwić sobie tę drogę, człowiek może znaleźć oparcie w autorytecie, który będzie pomagał mu w trudnych i wątpliwych chwilach, będzie wskazywał drogi i alternatywy, którymi można podążać, by osiągnąć bądź chociaż zbliżyć się do świętości. W Ewangelii św. Mateusza jest napisane: ,,Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec Wasz niebieski”. Należy zatem dążyć do świętości, gdyż bez tego stracimy blask i dostojeństwo płynące z wiary oraz osoby Jezusa Chrystusa, staniemy się przeciętnymi osobnikami, niczym się nie wyróżniającymi. A przecież wzorowanie się na świętych oraz dążenie do stania się im podobnym jest nobilitacją oraz obowiązkiem każdego chrześcijanina. 

Podobne wypracowania do Dlaczego człowiek powinien dążyć do świętości? Wypracowanie