Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II jako autorytet dla każdego z nas? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy człowiek potrzebuje w swoim życiu autorytetu, do którego będzie się odwoływał, na którym będzie się wzorował. Dzisiejszy świat oferuje młodych ludziom wiele pokus, które w osoby nie mającej oparcia w nikim, mogą wywołać wiele nieprzyjemnych konsekwencji i zmian. Szukamy więc dla siebie autorytetu, który będzie wzbudzał nasze zaufanie oraz wywoła zmiany w naszym myśleniu, postrzeganiu i odbiorze pewnych, ważnych bądź mniej ważnych, kwestii. 

Osobą, która może stanowić, i zapewne stanowi autorytet dla milionów ludzi na całym świecie jest z pewnością papież Jan Paweł II, który swoją postawą, postępowaniem oraz przemowami zjednał sobie wielu, katolików, protestantów, ateistów, muzułmanów. Daleki był bowiem od oceniania i potępiania innych, każdemu dawał szansę, wybaczał wiele, niemało tez rozumiał. Całe swoje życie oraz pontyfikat kierował się sercem i uczuciem, przebaczał niewiernym, zbłąkanym i złym, czego dowodem niech będzie spotkanie z człowiekiem, który próbował go zabić. 

Cecha, która charakteryzowała papieża była niesamowita wręcz umiejętność przebaczania oraz ogromna tolerancja względem innych religii, poglądów, narodowości. Karol Wojtyła...

Podobne wypracowania