Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jan Paweł II jako autorytet dla każdego z nas? Wypracowanie

Każdy człowiek potrzebuje w swoim życiu autorytetu, do którego będzie się odwoływał, na którym będzie się wzorował. Dzisiejszy świat oferuje młodych ludziom wiele pokus, które w osoby nie mającej oparcia w nikim, mogą wywołać wiele nieprzyjemnych konsekwencji i zmian. Szukamy więc dla siebie autorytetu, który będzie wzbudzał nasze zaufanie oraz wywoła zmiany w naszym myśleniu, postrzeganiu i odbiorze pewnych, ważnych bądź mniej ważnych, kwestii. 

Osobą, która może stanowić, i zapewne stanowi autorytet dla milionów ludzi na całym świecie jest z pewnością papież Jan Paweł II, który swoją postawą, postępowaniem oraz przemowami zjednał sobie wielu, katolików, protestantów, ateistów, muzułmanów. Daleki był bowiem od oceniania i potępiania innych, każdemu dawał szansę, wybaczał wiele, niemało tez rozumiał. Całe swoje życie oraz pontyfikat kierował się sercem i uczuciem, przebaczał niewiernym, zbłąkanym i złym, czego dowodem niech będzie spotkanie z człowiekiem, który próbował go zabić. 

Cecha, która charakteryzowała papieża była niesamowita wręcz umiejętność przebaczania oraz ogromna tolerancja względem innych religii, poglądów, narodowości. Karol Wojtyła nie był bowiem papieżem Polaków, był papieżem wszystkich ludzi na świecie, o czym mogą świadczyć liczne pielgrzymki niemalże do każdego zakątka ziemi. Zgadzam się także z pragnieniem Jana Pawła II by wszędzie zapanował pokój, co więcej, dążył do tego usilnie. W 1986 roku zaprosił do Watykanu przywódców wszystkich religii świata, by wspólnie modlić się o pokój na świecie. Nikt przed nim tego nie zrobił, trzeba bowiem być autorytetem, by skupić wokół siebie rzesze ludzi nie związanych z bezpośrednio z nurtem religii chrześcijańskiej. 

Tak długo, jak żywe będzie słowo Jana Pawła II, jak ludzie będą czytać Jego encykliki, wracać do przemówień, organizować  Światowe Dni Młodzieży, których był pomysłodawcą, tak długo żyć będzie legenda papieża jako autorytetu dla kilkunastu milionów ludzi na całym świecie, niekoniecznie chrześcijan. 

Podobne wypracowania do Jan Paweł II jako autorytet dla każdego z nas? Wypracowanie