Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miłość Boga i człowieka oraz miłość Boga do człowieka - wypracowanie

Miłość towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, jest z nim zawsze i wszędzie. Oczywiście różne są sposoby jej pojmowania, przedstawiania czy okazywania, nie zmienia to jednak faktu, iż jest to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu każdego z nas. Już św. Paweł z Tarsu pisał, iż istnieją trzy ważne rzeczy, czyli wiara, nadzieja i miłość, z których najważniejsza jest ta ostatnia. Jeżeli chodzi o miłość człowieka do drugiej osoby, jest z tym rożnie. 

Mówiąc natomiast o miłości Boga do człowieka, nie sposób nie zauważyć jej istnienia. Bóg bowiem na każdym kroku daje nam do zrozumienia, że nas kocha, że o nas dba i otacza opieką. Najważniejszym dowodem Jego niezmierzonej miłości jest męczeńska śmierć na krzyżu. 

Każdy chrześcijanin wie, że Jezus zrobił to, by odkupić winy grzesznych ludzi. Kolejnym elementem świadczącym o ogromnej miłości Stwórcy do człowieka, jest Eucharystia, podczas której Syn Boży przyjmuje ciało ludzkie, oddając nam się w sposób tylko Jemu wiadomym i dostępnym. Poprzez znak Bożego Ciała i Krwi najwidoczniej ujawnia się miłość Boga do ludzi. Mówiąc o miłości człowieka do Boga, rzecz przedstawia się troszeczkę inaczej. Otóż człowiek okazuje miłość Bogu poprzez codzienną modlitwę, uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej, życie zgodnie z przykazaniami i sakramentami. Miłość człowieka do Stwórcy objawia się także w momencie, kiedy jesteśmy dobrzy dla sowich bliźnich, kiedy im pomagamy i  wspieramy. 

Kiedy zachowujemy się zgodnie z naukami Jezusa, oddajemy mu cześć i hołd, pokazując tym samym, jak wiele dla nas znaczy i jak bardzo nam na Nim zależy. Miłość człowieka od Boga objawia się więc nie przez deklaracje czy czcze obietnice, tylko poprzez zachowanie, nasze czyny mówią bowiem więcej, niż niejedno kazanie czy pouczenie. Nie jest przecież sztuką opowiadać o byciu dobrym i przykładnym, sztuką jest być taką osobą naprawdę, każdego dnia, każdej minuty, dla każdego, bez wyjątku. Jezus wszystko widzi i słyszy, i nawet jeżeli nie daje nam jasnych i namacalnych dowodów, jest z nas dumny, co wyraża poprzez wiarę, iż Jego męczeńska śmierć nie poszła na marne, że ludzie wyciągnęli wnioski i naukę, dzięki czemu potrafią kochać siebie, swego bliźniego i Stwórcę równie mocno, chociaż na zupełnie innych poziomach. 

Podobne wypracowania do Miłość Boga i człowieka oraz miłość Boga do człowieka - wypracowanie