Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miłość Boga i człowieka oraz miłość Boga do człowieka - wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miłość towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, jest z nim zawsze i wszędzie. Oczywiście różne są sposoby jej pojmowania, przedstawiania czy okazywania, nie zmienia to jednak faktu, iż jest to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu każdego z nas. Już św. Paweł z Tarsu pisał, iż istnieją trzy ważne rzeczy, czyli wiara, nadzieja i miłość, z których najważniejsza jest ta ostatnia. Jeżeli chodzi o miłość człowieka do drugiej osoby, jest z tym rożnie. 

Mówiąc natomiast o miłości Boga do człowieka, nie sposób nie zauważyć jej istnienia. Bóg bowiem na każdym kroku daje nam do zrozumienia, że nas kocha, że o nas dba i otacza opieką. Najważniejszym dowodem Jego niezmierzonej miłości jest męczeńska śmierć na krzyżu. 

Każdy chrześcijanin wie, że Jezus zrobił to, by odkupić winy grzesznych ludzi. Kolejnym elementem świadczącym o ogromnej miłości Stwórcy do człowieka, jest Eucharystia, podczas której Syn Boży przyjmuje ciało ludzkie, oddając nam się w sposób tylko Jemu wiadomym i dostępnym. Poprzez znak Bożego Ciała i Krwi najwidoczniej ujawnia się miłość Boga do ludzi. Mówiąc o miłości człowieka do Boga, rzecz przedstawia się troszeczkę inaczej. Otóż człowiek okazuje miłość Bogu poprzez...

Podobne wypracowania