Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz kazanie na 50-lecie małżeństwa, opierając się na Hymnie o Miłości

Małżeństwo jest to związek pomiędzy dwiema osobami, które w obliczu Boga przysięgają sobie miłość, szacunek oraz wierność aż do śmierci. Piękne słowa, piękne wyznanie. Niestety coraz częściej formułka ta pozostaje pięknymi, jednakże pustymi słowami. Odsetek młodych małżeństw będących w separacji czy w trakcie rozwodu jest zatrważająca. Dlatego, Drodzy wierni, cieszymy się bardzo, że dzisiaj mija pięćdziesiąta rocznica wstąpienia w święty związek małżeński tej oto pary. Pół wieku to bardzo, bardzo długi okres czasu, przetrwać go to nie lada wyczyn, udaje się niewielu, dlatego tym bardziej cieszymy się, że kolejna para dostąpiła tego zaszczytu i możemy razem z nią cieszyć się i świętować. 

Miłość jest najpiękniejszych ze wszystkich znanych człowiekowi uczuć. Dzięki niej czujemy się lepszymi ludźmi, lepszą żoną, mężem, człowiekiem, synem. Jest jednak miłość także jednym z najtrudniejszych odczuć. Nie jest sztuką zdobyć czyjąś miłość i zaufanie, sztuką jest to uczucie utrzymać. Miłość trzeba bowiem pielęgnować, cały czas o nią dbać, podsycać. 

Pewnie nie raz przyszło Wam, drodzy jubilaci, walczyć z przeciwnościami losu, nieprzychylnymi decyzjami, ludźmi, tragediami i nieszczęściami. Łatwiej jest wtedy odwrócić się na pięcie i po prostu odejść, zostawiając bałagan i problemy za sobą. Jest to jednak działanie krótkowzroczne i bezcelowe, zdaliście sobie przecież sprawę, iż wstępując w związek małżeński porzucacie ,,ja”, na rzecz słowa ,,my”. Niektórym bardzo trudno i długo przychodzi zrozumienie tego rozróżnienia, niektórzy całe życie nie potrafią go zrozumieć, Wam się jednak udało, czego dowodem jest dzisiejszy jubileusz. Sami wiecie, jak wiele trzeba było włożyć trudu, poświęcenia i miłości w związek, by przetrwał pół wieku. 

Jak napisał św. Paweł, bez miłości człowiek byłby niczym, nic by nie zyskał, poza tym miłość jest cierpliwa, daleka od zazdrości i, co najważniejsze, prawdziwa miłość nigdy nie ustaje, czego dowód mamy dzisiaj w postaci pary, która przeżyła ze sobą pięćdziesiąt wspaniałych, często szczęśliwych, czasami trudnych, ale zawsze pięknych, lat. 

Podobne wypracowania do Napisz kazanie na 50-lecie małżeństwa, opierając się na Hymnie o Miłości