Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Filip (Apostoł) - życiorys, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święty Filip był jednym z dwunastu apostołów. Znał Pana, pobierał od niego nauki i uczestniczył w Jego ziemskim życiu. Był bratem świętego Piotra i Andrzeja.

Filip żył w I wieku naszej ery. Pochodził z miasta Betsaida. O jego życiu wiadomo naprawdę niewiele. Prawdopodobnie był żonaty i urodziło mu się kilka córek. Uznaje się, iż Filip był uczniem Jana Chrzciciela i to właśnie od niego uzyskiwał wiedzę duchową oraz religijną. Był również bezpośrednio związany z Jezusem Chrystusem – jak zostało to już wspomniane, zaliczał się w poczet dwunastu apostołów. Mężczyzna wspominany jest w Piśmie świętym jako piąty z uczniów Jezusa (Ewangelia św. Jana).

O losach Filipa apostoła dowiadujemy się niemal wyłącznie z Pisma Świętego, jednak są to informacje drobne, niewystarczające, by opowiedzieć o życiu i losach mężczyzny. Wiadomo natomiast, że już jako młody chłopak Filip wiedział, iż Jezus jest dawno wyczekiwanym przez ludzi Mesjaszem. Kiedy któregoś dnia spotkał wędrującego Pana, nie zawahał się wyruszyć z Nim i gotowy był poświęcić dla Niego swoje życie. Filip poddawany był prze Boga próbom, ponieważ nie potrafił się wnieść ponad rzeczy ziemskie i uwierzyć w abstrakcję.

Podczas rozdawania ludziom chleba, Jezus nakazał...

Podobne wypracowania